top of page

Яку саме бензинову пилку краще обрати?


Яку саме бензинову пилку Stihl краще обрати?

Що враховувати перед покупкою?

Якщо у вас багато деревини для порізки або обрізання гілок, для важких садових робіт, то бензопила - вірний вибір. Адже вона впорається з великими стовбурами дерев швидше, ніж будь-який інший інструмент, і Ви зможете використовувати її будь-де без метушні з електрокабелем.

Але вона вимагає постійного і правильного обслуговування, включаючи:

1.    догляд за двигуном;

2.    зберігання бака для палива;

4.    утримання ланцюга у правильному натягу.

Необхідно враховувати, що бензинові пили важкі, тому перш ніж купувати, потрібно спробувати, чи можна використовувати цей інструмент. Подумайте, як Ви будете використовувати бензопилу для своїх цілей: обрізка гілок буде включати в себе вибіркове обрізання або масове; при розрізанні колоди Ви більше будете розрізати по одній лінії або Вам знадобиться робити безліч розпилів з різних сторін і т.д. Неможливо уникнути того факту, що бензопили створюють багато шуму. Деякі з них занадто гучні, інші трохи тихіші, але, якщо постійно використовувати їх, то вони можуть дратувати Ваших сусідів. Також при роботі виділяються потужні бензинові пари.


Головне, що Ви повинні пам'ятати перед покупкою це:

·         Плюси:

·         ✔ висока потужність;

·         ✔ портативність (немає прив'язки до локації);

·         ✔ відмінно підходить для подрібнення колод.

·         Мінуси:

·         складне обслуговування;

·         високий рівень шуму;

·         сильні викиди бензинових парів;

·         висока вартість якісних бензопил.


Яку краще обрати бензопилу?

Бензинові пили різних розмірів і потужностей - адже все залежить від того, яку роботу вони виконують. Це може бути і обрізка дрібних сучків і зруб гігантських стовбурів. Як правило, їх ділять умовно на три категорії:

·         побутове використання;

·         інтенсивне (напівпрофесійне) використання;

·         професійне використання.

Побутові - це найпростіші пили, які розраховані приблизно на 20 годин роботи в місяць (або 40 хвилин в день). Мають досить скромну потужність, яка з лишком компенсується легкою вагою і зручністю у використанні. Функціональність вельми обмежена, але Вам цілком вистачить її, наприклад, для заготівлі дров на вечір.

Напівпрофесійні моделі являють собою більш універсальний інструмент для різноманітних задач від ремонтно-будівельних до валки дерев. Але необхідно враховувати, що все-таки вони не можуть працювати по десять годин на добу протягом тривалого терміну.

Професійні пили - найдорожчі, але і самі функціональні, а також володіють високою потужністю (як правило, більше 2,5 кВт). Запас роботи в основному становить по 10-16 годин на добу. Відмінна риса у порівнянні з іншими категоріями це, все таки, робота по 8 годин без будь-якої перерви. Така нещадна експлуатація зобов'язує використовувати лише міцні зносостійкі матеріали. Саме тому "в природі" не існує справжніх дешевих професійних мотопил.


Таблиця параметрів бензопили

Таблиця параметрів бензопили

Більшість мотопил, які ви знайдете в магазинах «Господар» та "Інструментал", підходять як для побутового використання так і для професійного.

Відзначимо, якщо пила має направляючу шину до 40 см., це кращий вибір для порізки робочих місць навколо саду.

При покупці бензопили, пам'ятайте, що це не просто порізка. Вам потрібен інструмент, який буде простий у використанні, маневренний і який буде легкий у обслуговуванны. Серед багатьох відомих марок, зверніть увагу на модельний ряд саме Stihl.


Як працює бензинова пила?

Як працює бензинова пила?

Бензиновий двигун управляє металевим ланцюгом з безліччю ріжучих елементів («зубів») з високою швидкістю навколо довгастої направляючої. У міру того, як ланцюг контактує з матеріалом різання, її зубці тягнуться вздовж поверхні, розрізаючи його.

За рахунок кругового руху ланцюга, зуби знаходяться в постійному контакті з предметом різання. Тому пила продовжує різати до повного врізання або зупинки.

Більшість мотопил мають двотактні двигуни, які аналогічні моделям, які використовуються в мопедах або підвісних човнових двигунах. Вони, як правило, теж схожі один на одного - просто подумайте про шум, який дає мопед, щоб зрозуміти, наскільки голосні ці машини. Варто мати на увазі, що бензиновий двигун вимагає регулярного обслуговування, щоб бути в хорошому робочому стані.

Також, існують чотиритактні мотори для пил - вони мають величезну силу тяги і вищий крутний момент.


Масло та паливо для бензопили.

Масло і паливо для бензопили

Бензинова пила заправляється особливим типом палива - це суміш бензину і моторного масла. Багато хто працює на співвідношенні п'ятдесят одиниць бензину до однієї мотомасла, але для конкретної моделі - уточнюйте точне співвідношення у технічному паспорті. Для безперебійної роботи ланцюга необхідно мастило, яке забезпечує правильний склад паливно-масляної суміші бензопили. Шукайте ланцюгову пилу з автоматичною подачею масла з вбудованої камери, так як це заощадить вам час і захистить від непотрібних клопотів. Багато моделей стандартні укомплектовуються такими, але їх варто перевірити перед покупкою особисто.


І пам'ятайте, якщо Ви не користуєтеся бензопилою постійно, олійно-паливну суміш необхідно зливати на час простою.18 переглядів0 коментарів
bottom of page