top of page

ЯКА ЛАНЦЮГОВА ЕЛЕКТРОПИЛА STIHL КРАЩЕ: АКУМУЛЯТОРНА ЧИ ЕЛЕКТРИЧНА?


ЯКА ЛАНЦЮГОВА ЕЛЕКТРОПИЛА Stihl КРАЩЕ: АКУМУЛЯТОРНА ЧИ ЕЛЕКТРИЧНА?

Щоб не помилитися, перш за все, важливо визначитись, які завдання Ви ставите перед пилкою і її технічними можливостями для їх виконання.

Для цього ми з Вами вивчимо по черзі ці інструменти. В ході розбору розглянемо, коли варто згадати і про бензиновий варіант інструменту.


Що потрібно знати про ланцюгову електричну пилку STIHL?

Електропили - найдешевші моделі, які Ви можете купити. Вони ідеально підходять, якщо Ви пиляєте колоди або обрізаєте їх поруч з будинком і можете підключити кабель прямо до електричної розетки. Часто силовий кабель досить короткий, тому при роботі з деревом десь на околиці вашого саду, Вам може знадобитися подовжувач і пристрій диференціального струму (УДТ або RCD), який відключить струм, якщо кабель вирветься з розетки.

Тестування показує, що різниця в ефективності роботи між хорошим електричним ланцюгом і невеликим бензиновим незначна. Для побутових потреб, електричні моделі з електроприводом при різанні колод не поступаються бензиновим. Однак, якщо перед Вами стоять більш складне завдання або Вам потрібно часто використовувати інструмент, то бензиновий варіант буде найкращим вибором.

Візьміть на замітку, що при покупці електрична ланцюгова пила повинна бути набагато простіша у використанні, ніж бензинова. Адже електропили не набагато легше бензопили. Вони також мають двигун, який виступає з лівого боку, що додає з ними відчуття громіздкості і неврівноваженості.

Подумайте, як Ви будете використовувати пилку:

·         вибіркова обрізка гілок або массова зачистка стовбура;

·         будуть безперервні вертикальні розрізи стовбура або комбіновані;

·         оцініть, наскільки комфортно переносити свою вагу для виконання цих завдань.

За дротовими електричними пилами легше доглядати, ніж за бензиновими моделями, адже від них немає ніякого брудного палива або надлишкових парів. Вони також тихіші, але поступаються в цьому акумуляторній версії.

·         Плюси:

o                 набагато простіші у використанні, ніж бензопили;

o                 відмінно підходять для подрібнення колод;

o                 працюють тихіше за бензинові аналоги.

·        Мінуси:

o                 громіздкий мотор і кабель знижують комфорт в роботі;

o                 по потужності більшість моделей поступаються бензиновим;

o                 необхідність підключати до джерела живлення.


Електропили Stihl

Типи електропил по характеристикам

Більшість електричних ланцюгових пил мають:

·                   потужність 1800 Вт або 2000 Вт;

·                   направляючу шину довжиною 35 см або 40 см.

Обидва варіанти ефективні для виконання домашніх робіт в саду. Враховуйте, що напрямна довжиною в 40 см може різати більш товсті колоди, ніж 35 см, а модель з потужністюь 2000 Вт буде потужнішою, ніж 1800 Вт, і тому трохи швидшою.


Як працює електрична ланцюгова пила?

Пили з електроприводом забезпечені живленням від мережі і оснащені додаковим силовим кабелем. Електродвигун управляє металевим ланцюгом з безліччю ріжучих «зубів» на високій швидкості навколо довгастої направляючої. У міру того, як ланцюг контактує з колодою або стволом дерева, його зуби тягнуться вздовж поверхні, розрізаючи деревину. Круговий рух ланцюга утримує нижні зуби в контакті з деревом, тому пила продовжує нарізати до тих пір, поки вона не проріже повністю або не припиниться живлення.

Мотор не потребує технічного обслуговування так само, як двигун на бензині. Але в разі поломки, не варто розраховувати на простий ремонт.

Для безперебійної роботи ланцюг для електропили необхідно змащувати спеціальним маслом.


Яку вибрати акумуляторну пилу?


Яку вибрати акумуляторну пилу Stihl?

Що ж собою являє бездротова електрична ланцюгова пила? Бездротові електропили (або акумуляторні) підійдуть, якщо Ви хочете працювати між гілками, оскільки вони не мають заднього троса і, як правило, досить легкі і компактні. Вони менш стомлюючі у використанні і легше маневрують, ніж інші варіанти. Але перш, ніж купувати, необхідно перевірити, чи має бездротовий варіант достатню потужність акумулятора, і як довго буде працювати.

Удосконалення садових інструментів з акумуляторним живленням робить бездротові моделі створеними для домашніх робіт. Акумуляторні шабельні пили легко утримувати і вони досить тихі в своїй роботі. Більшість електричних ланцюгових пил забезпечені батареєю на 18 Вт або 36 Вт. Більш потужні акумулятори дадуть вам більше часу на різання, але коштуватимуть дорожче. Акумуляторні моделі можуть бути і дуже дорогими.


Як працюють пилки STIHL   на акумуляторі_

Деякі моделі на 36 Вт коштують дорожче, ніж бензинові аналоги.

·                   Плюси:

o                 легкі;

o                 тихіші інших типів;

o                 не потребують джерела живлення.

·                   Мінуси:

o                 обмеженість за часом роботи;

o                 необхідність підзарядки;

o                 більшість слабша своїх провідних аналогів;

o                 висока ціна.


Як працюють пилки Stihl на акумуляторі?


Акумуляторні пили Stihl

Акумуляторні пили живляться від акумуляторної батареї. Акумулятор живить двигун, а далі все аналогічно як у звичайній електропилці.

Акумуляторні батареї місткі і їх зарядка може зайняти тривалий час - від 30 хвилин до 2 годин цілком звичайне явище. Самі акумулятори досить дороги і часто стоять майже стільки ж, скільки і сам інструмент. Проте багато виробників, наприклад Stihl, пропонують універсальні батареї, які можуть використовуватися з іншими садовими інструментами від цього ж бренду.

Якщо часто використовувати бездротову пилу, можливо, варто купити другу батарею. Це дозволить Вам уникнути простою в роботі, коли необхідно буде зарядити перший акумулятор.

Решта складові частини вимагають такого ж догляду, як і попередні варіанти. Вам необхідно змащувати ланцюг і стежить за гостротою «зубців».

Купувати акумулятор і зарядний пристрій частіше дешевше в комплекті з інструментом. Також перед покупкою інструменту завжди уточнюйте, що входить в комплект і чи зможете Ви використовувати батарею і зарядний з іншими інструментами, це може істотно заощадити Ваші гроші в майбутньому.


Яка ланцюгова пила все-таки краще?

Після ознайомлення з різними типами, ми можемо зробити заключний висновок, який же варіант пилки кращий. Для цього погляньте на наведену таблицю. У ній колірна гамма буде говорити про наступне: зелений - «добре», жовтий - «нормально», червоний - «погано».

порівняльна таблиця

Ми розглянули основні критерії, які беруть до уваги при купівлі інструменту. Також врахували і порівняння характеристик різних типів пил. За підсумками можна сказати, що перше місце за електропилкою, як найбільш збалансованою за набором критеріїв. Трохи поступається їй бензопила і займає в нашій оціночній таблиці друге місце. Як видно з таблиці, найбільше позитивних балів набрала акумуляторна пила, але вона також лідер за негативними оцінками, тому всього лише третє місце.

Це не говорить, що якийсь інструмент поганий, а лише вказує на те, який з них більш універсальний і може виявитися більш функціональним в різних ситуаціях.

Перед покупкою рекомендуємо виділити для себе лише ті критерії, які відіграють для Вас першорядну роль. Це повинно узгоджуватися з цілями, які Ви перед собою ставите, тоді покупка стане насправді успішною і буде радувати Вас довгі роки.

8 переглядів0 коментарів
bottom of page